Projekcija filma “EZRA” - Bioskop Cine Star, Ada Mall, 12. jun

Glavna zvezda filma je autistični 15-godišnji Vilijem Ficdžerald koji igra Ezru, dečaka sa autizmom. Debitovao je kao glumac u ovom filmu. Film je zasnovan na istinitoj priči scenariste Tonija Spiridakisa koji ima autističnog sina Dimitrija.

Zahvaljujući kompaniji "Blitz Srbija" članovi udruženja, roditelji, stručnjaci i prijatelji osoba sa autizmom imali su prilike da na besplatnoj projekciji pogledaju film”Ezra”, toplu priču o odnosima u jednoj porodici sa autizmom, o kriznim sdituacijama,
Posle projekcije filma održana je kraća panel diskusija o problemima osobama sa autizmom i iskustvima porodica sa autizmom.

Na panelu su govorili: Snežana Milojević, savetnik u Republičkom zavodu za socijalnu zaštitu, Ivana Kovačević Gagić, master defektolog-oligofrenolog, Slavica Damnjanović, autorka knjige „Šta će biti Sutra“, poznati glumac Bojan Krivokapić i Taisa Krivokapić (roditelji dečaka sa autizmom) i Srboljub Ranković, potpredsednik BUPOA (roditelj odraslog mladića sa autizmom).
